Kariéra

Pozice

Finanční ředitel

Nemocnice Mělník
Region: střední Čechy

Náplň práce

Finanční ředitel sleduje efektivitu hospodaření ve všech oblastech provozu nemocnice. Je v úzkém kontaktu s představiteli holdingu (centrály), se kterými diskutuje návrhy ovlivňující zásadně provozní a finanční výsledky nemocnice. Jedná se o pozici s vysokou mírou pravomocí a odpovědnosti za rozhodnutí, která ovlivňují celkový chod a hospodaření nemocnice.

Zodpovědnost za účast na řízení společnosti

Zodpovědnost za statutární výkazy, audit, budgeting, cash-flow

Řízení ekonomických provozů a agendy výnosů od zdravotních pojišťoven

Návrhy a doporučení optimalizací ekonomického řízení společnosti

Projektová činnost s cílem optimalizace provozu

Identifikace rizik, příprava a realizace preventivních opatření

Tvorba ročního finančního plánu společnosti a průběžná kontrola jeho naplňování

Zpracování ekonomických analýz, hodnocení finančních ukazatelů, tvorba prognóz a trendů

Zpracování pravidelných a ad hoc reportů pro vedení skupiny

Prezentace ekonomických výsledků

Tvorba finančních pravidel a vnitřních předpisů

Odpovědnost za dodržování controllingových postupů

Odpovědnost za včasné a správné zpracování měsíčních a ročních závěrek

Organizace auditu společnosti a odpovědnost za výsledek auditu

Komunikace s finanční i mzdovou účtárnou, oddělením zdravotních pojišťoven, zástupci skupiny, s úřady a institucemi státní i soukromé sféry

Požadujeme

  • VŠ vzdělání ekonomického směru podmínkou
  • Praxe min. 5 let na obdobné pozici
  • Zkušenost s vedením finančního oddělení
  • Velmi dobrá znalost účetnictví včetně prokazatelných praktických zkušeností, znalost daňové problematiky a související legislativy
  • Znalost běžných denních finančních operací -> rozpočtování, cash flow, fakturace, daně, reporting, výkazy, pojišťovny, atd.
  • Velmi dobrá znalost MS Excel
  • Schopnost komunikovat anglicky
  • Schopnost řídit finance nemocnice komplexně ze strategického pohledu, ale rovněž smysl pro detail a schopnost rozklíčovat jednotlivé položky ve smyslu dopadu do praktického fungování nemocnice a jednotlivých oddělení
  • Vysoké pracovní nasazení, schopnost práce v zátěžových situacích, flexibilita
  • Velmi dobré analytické schopnosti
  • Samostatnost, odpovědnost, rozhodnost

Nabízíme

  • 5 týdnů dovolené za rok
  • Možnost umístění dítěte (2-5 let) do dětské skupiny Špitálek
  • Zvýhodněné stravování v nově zrekonstruované jídelně
  • Příspěvek na penzijní připojištění
  • Finanční benefity v rámci systému Cafeterie
  • Multisport karta s výrazným příspěvkem zaměstnavatele
  • Očkování proti klíšťové encefalitidě, chřipce a vybraná očkování cestovní medicíny zdarma
  • Slevy na fyzioterapeutické služby
  • Slevy na nadstandardní balíčky gynekologicko-porodnického oddělení
  • Slevy na kulturní a společenské akce
  • Nižší ceny spotřebního zboží v rámci partnerského programu
  • Sleva na doplňkový prodej / volně prodejné zboží lékárny Benu v areálu nemocnice

Nástup možný

ihned nebo dle dohody

V případě Vašeho zájmu zašlete prosím strukturovaný životopis na adresu: karolina.mankova@mediterra.cz

Inzerát publikován: 22. 5. 2023

přijmout všenastavitodmítnout